Afgan ev sahibi Bakan Bozdağ’ı dinlemedi… Demokrat Parti lideri evi boşaltıyor… Gültekin Uysal Odatv’ye anlattı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın İstanbul’da oturduğu evin Afganlı sahibi, “Afganistan’dan akrabalarım gelecek” diyerek, evin boşaltılmasını istedi.

GÜLTEKİN UYSAL ODATV’YE ANLATTI

Yaşanan durumu Odatv’ye anlatan Gültekin Uysal, büyük kızı Berrin’in, geçen yıl İstanbul’da Anadolu Lisesi’ni kazanınca annesi Hatice Uysal ile İstanbul’a taşındığını ve Zeytinburnu’nda bir ev kiraladıklarını belirtti. Uysal, “Afgan uyruklu ev sahibi ile TÜİK’in yıllık ortalama kira artışları konusunda anlaşmıştık. Ancak hükümetin bu yıl kiralara yüzde 25’ten fazla zam yapılamayacağı kararının ardından ev sahibinin tutumu değişti” dedi.

Afgan ev sahibinin, henüz 1 sene önce kiralanan evden çıkarma hakkı olmamasına rağmen, inatlaşma olmaması için daireyi boşalttıklarını söyleyen Uysal, “Aynı sitede başka bir ev bulduk. Şu anda taşınma işleri ile uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“PROSEDÜRLERE DE HAKİM”

Gültekin Uysal, Afgan ev sahibinin birden fazla evi olduğunu bildiklerini de ifade etti. Ayrıca evden çıkması için kendisine “Afganistan’dan akrabalarım gelecek” dendiğini belirten Uysal, “Evden çıkarmak için bizim prosedürlere de hakim. ‘Almanya’dan oğlum gelecek’ der gibi Afganistan’dan akrabalarının geleceğini söyledi. Hukuki olarak çıkarma hakkı yok tabi ki ancak inatlaşmamak için taşınmaya karar verdik” dedi.

KİRAYA YÜZDE 25 SINIRI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 8 Ağustos tarihinde yaptığı konuşmada, 1 Temmuz 2023’e kadar yenilenecek kira sözleşmelerinde artışın bir önceki yılın yüzde 25’ini geçemeyeceğini açıklamıştı.

Talha Özmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.