Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinin firari sanığı yakalandı

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun 27 Ocak’ta Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı’ndaki restoranında uğradığı silahlı hücumda hayatını kaybetmesine ait aranan firari sanık gözaltına alındı.

İstanbul Organize Cürümlerle Çaba Şube Müdürlüğü takımları cinayete ait yürütülen soruşturma kapsamında hakkında dava açılan firari sanık Serkan D’nin yerini belirledi.

Esenyurt’ta gözaltına alınan sanık, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Serkan D’nin “tasarlayarak taammüden öldürmeye iştirak” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet ile “silahla taammüden yaralamaya iştirak” ve “silahla birden fazla şahısla birlikte iş yerinde geceleyin yağmaya teşebbüs” hatalarından 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar mahpusla cezalandırılması isteniyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Ortalarında alacak sıkıntısı bulunan iki küme, 27 Ocak gecesi Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı’ndaki restoranda görüşmek üzere bir ortaya gelmiş, çıkan tartışmada silahla ateş açılmıştı.

Olay sırasında kümeler ortasında aracılık yaptığı öğrenilen avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile sürücüsü Murat B. silahla vurulmuştu. Ağır yaralanan Mahmutyazıcıoğlu hayatını kaybetmişti.

Silahlı hücuma ait yürütülen soruşturma kapsamında polis gruplarınca 18 kuşkulu gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 9’u tutuklanırken, 9’u da isimli denetim koşuluyla hür bırakılmıştı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetine ait yürütülen soruşturma kapsamında biri firari 19 sanık hakkında dava açmıştı.

Hazırlanan iddianamede 2 sanığın ağırlaştırılmış müebbet ile 12 yıl 6’şar aya, 8 sanığın ağırlaştırılmış müebbet ile 10 yıl 6’şar aya, 8 sanığın 5’er yıla, bir sanığın da 10 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.