Bu Meme Coin, Büyük Coinlerden Önce Ay’a Gidiyor!

Popüler meme coin projesi Dogecoin (DOGE) aya gidiyor. DOGE’nin Tesla CEO’su Elon Musk’la ilişkisi nedeniyle aya fırlatma görüntüleri kripto piyasasının vazgeçilmez görüntülerinden oldu. Şimdi ise Dogecoin’in Genesis bloğu, NASA uzay aracında gerçekten aya gidiyor.

Popüler meme coin projesi Dogecoin ay yolcusu

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası son çöküşten sonra bir türlü toparlanmayı başaramadı. Zamanında, astronomik fiyat artışlarıyla piyasayı sallayan meme coin’i Dogecoin ise artık ay yolculuklarını unuttu. Bununla birlikte, meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) geliştiricileri, aya ilk DOGE bloğunu göndermenin bir yolunu buldular.

DOGE geliştiricileri ‘inevitable360’ ve Justin Scerini, NASA’nın Artemis I kayıtlarına Dogecoin Genesis Block’un NFT’sini içeren bir Dogecoin cüzdanı ekledi. Inevitable360, Twitter hesabından konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Ben ve JustinScerini’nin birkaç ay önce tüm Dogecoin topluluğuna yaptıklarına dair bir hatırlatma. Bazı Doge’ların yanı sıra, bir cüzdan, şimdi de Genesis bloğuna sahip Dogecoin BlockChain’de bir DogeCoin NFT birkaç saat içinde Nasa Artemis 1’in içinde aya seyahat edecek.

Artemis I, NASA tarafından planlanan ve roketin Orion kapsüllerini Dünya’nın yörüngesine ve Ay’a itme yeteneğini test etmeyi amaçlayan bir ay yörüngesi görevi. Bu yılın başlarında NASA, Artemis I görevinde fırlatılacak bir flash sürücü aracılığıyla insanları isimlerini uzayda sergilemeye davet etmeye başladı.

NASA web sitesinde “Artemis I için isim toplamayı bitirdik. Onları Orion uzay aracına yüklemek için çalışıyoruz” açıklamasını yaptı. Geliştiriciler tarafından dahil edilen Dogecoin Cüzdanı da dahil olmak üzere şimdiye kadar toplam 3.391.118 biniş kartı toplandı. Uzun zamandır beklenen ay görevinin Pazartesi günü başlaması planlanıyordu. Ancak gemide bir hidrojen sızıntısı keşfedildikten sonra ertelendi.

Dogecoin fiyat hareketi

CoinMarketCap verilerine göre, basım zamanında DOGE, 0,06066 dolardan işlem görüyordu. Meme coin, günlük bazda %4,33, haftalık bazda ise %11,31 değer kaybetti. Elon Musk’ın pompalamasıyla meşhur olan Dogecoin, yaklaşık 2021 Mayıs’ta 0,7376 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Bununla birlikte, daha sonra piyasa sert fiyat düşüşleri gördü. Mevcut durumda meme coin, zirvesinden yaklaşık %92 uzakta duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.