CHP’li belediyeden reaksiyon çeken hareket… Şehit eşi evvel müsaadeye çıkarıldı, sonra kovuldu

Şehit eşi Hatice Batırır (46), 13 yıl evvel eşi Bilal Batırır’ın teröristlerce şehit edilmesi sonrasında devletin sağladığı hakla Adana Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs sürücülüğü yapmaya başladı. Fakat CHP’li idareyle birlikte sıkıntılar yaşamaya başladı.

“EŞİN BİZE Mİ ŞEHİT OLDU”

“Eşin bize mi şehit oldu”, “Senin ne ayrıcalığın var ki sabit hatta çalışıyorsun” üzere baskılara maruz kalan Batırır, çalıştığı otobüs işletmesinde de mobbinge maruz kalmaya başladı.

“Disiplinsiz davrandığı” ve “amirlerine karşı geldiği” gerekçesiyle yevmiye kesme cezaları alan Batırır, gördüğü baskıları Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar’a iletmek istedi.

Randevu alamayan Batırır, sesini duyurmak için A Haber’e röportaj verince fırsat kollayan idare ise şehit eşi için düğmeye bastı. Evvel kınama cezası verilen Batırır akabinde yıllık izine çıkarılıp, izindeyken işten çıkarıldı.

BÖYLE Mİ SAHİP ÇIKIYORLAR

Yıllık izindeyken mesai arkadaşlarının kendisini arayıp çizelgede isminin olmadığını öğrendiğini anlatan Batırır, “Hemen baş sürücüsü aradım. Bana 5 dakika sonra döndü ve işten çıkarıldığımı söyledi. Bu türlü bir çıkış olur mu? İnsan ya telefon açar ya da çağırıp anlatır. Şehit eşine bu türlü mi sahip çıkıyorlar”

“Benim eşim bu vatan için canını verdi. Hayatıyla bedel ödedi. Şehitlerimiz bu vatan için canlarından, ailelerinden vazgeçiyorlar. Kendini vatana adamış başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dayanaklarını bekliyorum” diye konuştu.

 

KAYNAK: SABAH

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.