Ebubekir Sifil, namaz kılmayanları gaye gösterdi: Öldürülebilir

İlahiyatçı Ebubekir Sifil, “Adam keyfi olarak namazı daima biçimde aksatıyorsa cezaya çarptırılır. Çağırılır, azarlanır. Çağırılır, tekdir edilir. Çağırılır, dövülür. Devam ederse taziren öldürülebilir” diyerek namaz kılmayanları gaye gösterdi.

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil’in 2019’daki bir konuşması toplumsal medyada yine gündem oldu.

‘DEVAM EDERSE ÖLDÜRÜLEBİLİR’

Daha evvel deve sidiğinin şifalı olduğunu ve içilebileceğini söyleyerek gündeme gelen İlahiyatçı Ebubekir Sifil, bu sefer de namaz kılmayan kişinin ikazlara karşın kılmamaya devam ettiği takdirde öldürülebileceğini söyledi.

Sifil, şu tabirleri kullandı:

“Bir adam var çok laubali davranıyor. Efendim, aslında namazın kıymetini biliyor. Kılmamak için rastgele bir yasal mazereti yok. Yani eli sağlam ayağı sağlam suya kavuşmuş, abdest alma badiresi yok, namaz kılma problemi yok, vakit derdi yok vesaire. Bu adam keyfi olarak namazı daima biçimde aksatıyorsa cezaya çarptırılır. Çağrılır, azarlanır. Çağrılır, tekdir edilir. Çağrılır, dövülür. Devam ederse taziren öldürülebilir.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.