Fatih Erbakan’dan HÜDA PAR Lideri Yapıcıoğlu’na ziyaret

HÜDA PAR genel merkezinde yaklaşık 1 saat süren görüşmenin akabinde ikili ortak basın toplantısı düzenledi. Tekrar Refah Partisi başkanı Fatih Erbakan, görüşmede, Türkiye’nin genel problemleri, halkın gündemi, meseleleri ve tahlil teklifleri ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Erbakan, “Kendilerine Tekrar Refah Partimizin bilhassa ekonomik meseleler ile ilgili tahlil teklifleri içeren kitaplarımızı, projelerimizi de takdim ettik. Bu ziyaretimizde bilhassa Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki vatandaşlarımızın sorunlarını, bölgenin problemleri ile ilgili de kendilerinden bilgi aldık. Çeşitli müzakerelerde bulunduk. Bu ziyaretimizin hem HÜDA PAR hem partimiz hem de ülkemiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

‘GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDECEK’

HÜDA PAR Genel Lideri Yapıcıoğlu görüşmede, ülke problemleri ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti. Yapıcıoğlu, siyasi partiler ortasında kimi mevzularda görüş farklılıklarının olabileceğini tabir ederek, “Bunlardan birisi yahut birkaçı memleketin yönetiminde olabilir. Elbette muhalefet partileri iktidarın yaptığını yeri geldiğinde eleştirebilir lakin bu tenkitlerin bulunduğu görüş farklılıklarının arbedeye ya da kırıcı bir üsluba neden olmaması gerektiğini mütemadiyen söyledik. Bundan sonra da söylemeye devam edeceğiz. Memleketin önemli sıkıntıları var. Bu problemlere ait farklı tahlil teklifleri farklı siyasi partiler tarafından lisana getirilebilir. Uygulamalar eleştirilebilir. Partiler ortası diyalog kanallarının açık olması lazım. Bizim görüşmelerimiz farklı siyasi partilerle de devam edecek” dedi.  

Bir gazetecinin üçüncü ittifak konusundaki sorusu üzerine Fatih Erbakan, “Ziyaretimiz içerisinde rastgele bir ittifak konusu ile ilgili görüşmede olmadı” dedi. HÜDA PAR Lideri Yapıcıoğlu ise, “Bizim ittifak oluşturma üzere bir gayretimiz an itibariyle yoktur. Sonuç ne getirir, seçim ne vakit olacak? Bu biraz daha seçime yaklaşınca bahis biraz daha netleşir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.