FETÖ’cü eski polisler, ormandaki ‘gaybubet konutu’nda yakalandı!

Adana Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü grupları, FETÖ/PDY’ye yönelik yaptığı çalışmada, haklarında mutlaklaşmış mahpus cezası bulunan ve örgüt üyesi olmaktan ötürü meslekten ihraç edilen iki eski polis memurunun saklandıkları yeri tespit etti.

İki mahkumun, Karaisalı ilçesindeki ormanda bulunan, yanında limon bahçesi olan bir bağ evini ‘gaybubet evi’  olarak kullanıp saklandıkları belirlendi.

Adrese sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Operasyonda 8 yıl 9 ay mutlaklaşmış mahpus cezası bulunan eski komiser Fatih I. ile 6 yıl 3 ay mutlaklaşmış mahpus cezası bulunan eski polis memuru İbrahim Ş. yakalandı. Fatih I.’nın örgütte yönetici pozisyonunda olduğu, her iki mahkumun de geçmişte cep telefonunda ‘ByLock’ programı kullandığı öğrenildi.

GÜLEN’E İLİŞKİN KİTAP BULUNDU

Grupların yaptığı aramada mahkumların taşıdığı geçersiz kimlikler, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e ilişkin kitaplar ve bir ölçü para ele geçirildi. Ayrıyeten mahkumların konutta besin stoku yaptığı ve yurt dışına kaçmaya hazırlandıkları öğrenildi.

Gözaltına alınan iki hükümlü, işlemlerinin akabinde cezaevine gönderildi.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.