Galaxy S23 Ultra’nın özellikleri şekilleniyor!

Samsung, 2022 yılına Galaxy S22 ailesi ve S21 FE modelleriyle hızlı bir giriş yaparak ilk iki çeyrekte akıllı telefon dünyasında adını zirveye taşıdı. Bu gidişatı daha da büyütmek isteyen şirket, amiral gemisi serisi Galaxy S23 ailesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Serinin en önemli oyuncusu olan Galaxy S23 Ultra modelinin özellikleri sızıntı bilgiler ışığında şekilleniyor.

Galaxy S23 Ultra, 5000 mAh pile ve 200 megapiksel ana kameraya sahip olacak

Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Galaxy S23 serisi hakkında önemli kaynaklardan bilgiler gelmeye devam ediyor. Galaxy S23 Ultra ise sızıntı bilgileriyle merak uzandırmaya devam ediyor. Öyle ki model, kamerasıyla adeta bir devrim niteliğinde olacak.

Sızıntı haberleriyle ünlü Ice Universe’ten alınan bilgilere göre seri, S22 Ultra ile aynı kapasiteye sahip 5.000 mAh pile sahip olacak. Öte yandan selefiyle aynı pil gücüne sahip olması akıllara “Hızlı şarjları da mı aynı olacak?” sorusunu getiriyor. S22 Ultra, 45W hızlı şarj özelliğine sahipti.

Kaynak, ayrıca daha önce de duyulan bazı detayları doğruladı. Bunlardan birisi de modelin 200 megapiksel ana kamera ile donatılacağı oldu. Öte yandan bazı iddialar, Samsung Galaxy S23 Ultra’nın 450 Megapiksel kameraya sahip olabileceğini söylüyor. Ancak önemli kaynaklar bunun iddiadan öteye gidemeyeceğini belirtiyor.

Samsung, akıllı telefonlarında kendi işlemcisini kullanma yoluna gitse de istediği başarıyı elde edemedi. Eyxnos 2300 çalışmalarıyla aradığını bulamayınca şimdilik bu planını askıya almış gibi duruyor. Gelen bilgilere göre şirket, amiral gemisi telefonlarını Qualcomm’a emanet etti. Serideki tüm modeller Snapdragon 8 Gen 2 tarafından desteklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.