İstek Çalımbay: Hem Avrupa hem ligde ıstırap yaşarız

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, tek maksatlarının Harika Kupa’yı kazanmak olduğunu söyledi. Çalımbay ayrıyeten transfer konusuna da değindi.

Turkcell Üstün Kupa Final karşılaşmasında Trabzonspor ile karşı karşıya gelecek olan Sivasspor’da teknik yönetici İstek Çalımbay ve kaptan Hakan Arslan basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, yeni dönem öncesi tüm kadrolara muvaffakiyet dileyerek, “Mükemmel halde geçmesini istiyoruz. 3 yıldır Avrupa’ya gidiyoruz. İnşallah bu sene de istiyoruz. Bu kupaları oynamak kıymetli bir şey. Ligin sonunda bu türlü idare ve topluluk açısından kusursuz bir şey taşıyor. Kazanmak için elimizden gelen tüm uğraşı göstereceğiz. Hoş biçimde lige başlamak istiyorsak uygun bir biçimde oynamamız gerekiyor. Tek amacımız kazanmak” biçiminde konuştu.

“HEM AVRUPA’DA HEM LİGDE EZA YAŞARIZ”

2 etaplı bir kamp periyodu geçirdiklerinin altını çizen İstek Çalımbay, “Çalışma açısından hiç düşünce yaşamadık tek yaşadığımız külfet alternatifsiz kaldık. Bu maçlara yetiştirebileceğimizi düşünüyorum. Transfer yapmamız gerekiyor. Biz hem Avrupa hem de ligde oynuyoruz. Ligde 2. haftadan sonra Avrupa Kupası oynayacağız. Biz düzgün bir takım kurmazsak hem Avrupa hem ligde dert yaşarız. Bir an evvel eksiklerimizi tamamlarız. Gidenlerin yerine alırsak alternatifli takım oluruz” değerlendirmesini yaptı.

HAKAN ARSLAN: UMARIM TEKRAR UNSUR İMZA ATARIZ

Sivasspor grup kaptanı Hakan Arslan ise Üstün Kupa’yı almak için kadro olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “İlk kere Türkiye Kupası finalini burada oynadık. Dönemi kupayla bitirdik. Başlangıcı da Muhteşem Kupa ile yapmak istiyoruz. Rakip güçlü fakat biz de kendimizi biliyoruz. Kupayı kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Umarım tekrar bir unsur imza atarız” diye konuştu.

“HOCANIN GELDİĞİ GÜNDEN BERİ ÜZERİNE KOYARAK DEVAM ETTİK”

Hakan Arslan, son yıllarda yakaladıkları istikrarlı gidişat hakkında yöneltilen soruya “Özellikle 3 yıldır üst üste Avrupa kupalarında ülkemizi temsil ediyoruz. Ligde uygun gidişatımız oldu. Son olarak Türkiye kupasıyla bunu taçlandırdık. Çeşitli kategorilere ayırabiliriz lakin en değerlisi İstek Çalımbay. 3 yıl evvel geldiği günden beri bugüne kadar üzerine koyarak devam ettik. Bir başkası idare. Gerek ödemeler olsun öteki kurallar olsun. Kulübümüzdeki yerli oyuncuların fazlalığı diyebilirim. Yerli oyuncular var, karakterli oyuncular var. Yabancı arkadaşlarımız da tıpkı halde. Yıllardan beri oynayan yerli oyuncuların sahip çıkması etmendir” karşılığını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.