Jen Psaki, MSNBC ile anlaştı

Joe Biden idaresinin Beyaz Saray sözcülüğüne Karine Jean-Pierre getirilirken Jen Psaki misyonundan 13 Mayıs’ta ayrıldı.

Vazifeden ayrılmadan evvel de Psaki’nin birçok yayın organı ile anlaştığı istikametinde tezler kamuoyuna yansımıştı.

Psaki’nin adresi belirli oldu

Psaki, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu son baharda harikulade MSNBC ailesine katılacak olmaktan ötürü çok heyecanlıyım. Gerçekleri ortaya çıkarmak ve bu ülkenin insanları için en değerli olan bahisleri derinlemesine incelemek hiç bu kadar değerli olmamıştı.” tabirini kullandı.

Siyasi içeriklerde yorumculuk yapacak

MSNBC’den yapılan yazılı açıklamada da Psaki’nin MSNBC Yayın Kümesine bağlı birçok kanaldaki siyasi içeriklerde yorumcu olarak yer alacağını ve bir programın sunuculuğunu yapacağını duyurdu.

MSNBC Lideri Rashida Jones da yaptığı açıklamada, “Psaki’nin hükümetteki ve seçim kampanyalarındaki geniş tecrübesi ve Beyaz Saray ile Washington’a yönelik perspektifi MSNBC’yi farklı bir yere getirecektir.” yorumunda bulundu.

Psaki’nin geçiş süreci etik tartışmalarına yol açtı

ABD’nin eski lideri Barack Obama devrinde Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü yapan Psaki, Biden’ın başkanlık koltuğuna oturduğu 20 Ocak 2021’den itibaren Beyaz Saray Sözcülüğü yapıyordu.

Psaki, 13 Mayıs’ta misyonunu yardımcısı Karine Jean-Pierre’ye devrederek, Beyaz Saray’dan ayrılmıştı.

Öte yandan Psaki’nin hala vazifedeyken birçok kanal ile görüşmeler yapması ise etik tartışmalarına yol açmıştı.

AA’nın aktardığına nazaran Beyaz Saray Sözcüsü olarak yıllık yaklaşık 180 bin dolar civarında maaş alan Psaki’nin MSNBC’den yılda yaklaşık 1,5 milyon dolar maaş alacağı sav edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.