KKTC’deki yangın denetim altına alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde İskele’ye bağlı Kantara Mersinlik köyünde iki gündür devam eden yangının denetim altına alındığı bildirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde (KKTC) 2 gündür devam eden İskele’ye bağlı Kantara bölgesinin Mersinlik köyündeki yangının, dün akşam saatlerinde rüzgârın tesiriyle Büyükkonuk bölgesinde Tatlısu ve Kantara köylerine gerçek ulaştığı bilgisi aktarılmıştı.

Bugün sabah saatlerinde ise İskele Bölgesi İtfaiye Müdürü Ramadan Gürpınar, büyük bir seferberlik sonucu bölgedeki yangının denetim altına alındığını açıklayarak, yer yer birtakım bölgelerde alevlenmelerin olduğunu ve yangına havadan müdahale edildiğini bildirdi. Ramadan, ilerleyen saatlerde de soğutma çalışmalarına geçeceklerini belirtti.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Komitesi Lideri Hüseyin Cahitoğlu, dün gece yangın bölgesinde harika bir uğraş verildiğini söyleyerek, “Mücadelemizin sonucu başarılı oldu ve yangının doğu tarafına geçmesi engellendi. Gösterdikleri harika uğraştan ötürü tüm takımlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.