Mahmut Ustaosmanoğlu’nun kabrinde ziyaretçi yoğunluğu

Yüz binlerce kişinin katıldığı cenaze namazıyla ebediyete uğurlanan İsmailağa Cemaati’nin Başkanı büyük İslâm âlimi Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin vefatı, İslâm dünyasını da yasa boğdu.

Suudi Arabistan, Fas, Libya, Katar, Filistin, Mısır, Lübnan, Suriye, Türkmenistan, Özbekistan, Pakistan, Çeçenistan ve Kuveyt başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından heyetler cenaze namazına katıldı. Katılamayanlar da yayınladığı taziye iletileri ile Mahmud Efendi’nin İslâm’a yaptığı hizmetlere şahitlik etti.

KABRİSTANI ZİYARETÇİLERLE DOLDU TAŞTI

Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin kabristanı ziyaretçilerle doldu taştı. Bayanların tartıda bulunduğu kabristanda Kuran-ı Kerim okunup, lokma dağıtıldı. Kabristanı ziyaret edenlerden S.E, “Ben hem yetim hem öksüzüm. Annem babam çok evvel vefat etti. Artık Mahmud Efendi’nin vefat etmesiyle tekrar yetim kaldığımı hissettim. Gözlerimiz yaşarıyor, gönüllerimiz hüzünleniyor. Lakin biz Rabbimizin razı olmayacağı kelam söylemeyiz. Allah Mahmud Efendi’den ebeden razı olsun. O bizim hidayetimize vesile olan, ömrünü İslâm’a adamış mübarek bir zattı” tabirlerini kullandı.

Mahmud Efendi’nin mezarını ziyaret eden talebelerinden M.D., “Rabbime sonsuz hamd olsun, Mahmut Efendi Hazretlerinin talebesi olmak nasip oldu. Onun sohbet halkalarında bulunup, ilmimi genişlettim. O denli mübarek bir insan ki cenaze namazı dolup taştı. Bir o kadar daha gelemeyen insan oldu. Mahmut Efendi Hazretlerinin yetiştirdiği insan sayısı hamd olsun ki çok fazla. Bugün onun Rabbi ile kavuştuğu gün. Hamd olsun biz bu günü görüp onun mezarını ziyaret edebildik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.