MHP Genel Lideri Bahçeli’den Kaftancıoğlu açıklaması: Türk yargısı kararını vermiş, bahis kapanmıştır

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

Milletimizin haklı gururunun paylaşmaktan saklananlar siyasetin sevimsiz tarafıdır. Sevincimiz tıpkı değilse acımız nasıl tıpkı olacaktır. Türkiye’ye dev eseler kazandırmanın neresi yanlıştır. MHP olarak yerli ve yabancı hasımlık odaklarına, ülkesinin gelişmesine tahammülsüz bir muhalefet anlayışını sakat buluyoruz.

İnanıyorum ki; pazarda, markette ve başka alanlarda insanımızın refahını ve geçim standartlarını olumsuz etkileyen fiyat artışlarının da önüne geçilecek, enflasyon canavarının başı kesinlikle ezilecektir.

Niyet hayır olduğundan akıbetin de hayır olacağına güvenmek lazımdır. 14 Mayıs 2022 cumartesi günü tarihe bir güne, muazzam bir yatırımın açılışına milletçe şahit olduk. Deniz dolgusuyla inşa edilen havalimanının hizmete girmesinden gurur duyduk.

Taş üstüne taş koyan kim olursa olsun şükran duymak, hem insanı hem de vatandaşlık vazifemizdir. Temelsiz sızlanmalar makul değildir.

Zillet İttifakı sert bir kayaya çarpmıştır. Türkiye’nin ayak bağı olan Zillet İttifakı ulusal maksatların barikatıdır. Bu fikirlerimin elbette pek çok münasebeti vardır. Kalbi pak her insanımız tarafından bilinmektedir.

Kaftancıoğlu’nun kelamları

CHP karar açıklanır açıklanmaz gösteri sahnesine çıktı. İstanbul’a bir defa daha yalın ayak yürür diye bekliyorduk ancak buna yürek edemedi. CHP İstanbul Vilayet Lideri kabahat işlemiştir.

CHP Genel Lideri bize açık açık söylemelidir, Türk Devletine seri katil iftirasının yanında mıdır, karşısında mıdır? Türkiye Cumhuriyeti’nin alenen aşağılanmasına dayanak midir, yoksa itiraz mı etmektedir? Sayın Kılıçdaroğlu, çık karşımıza ‘Devlete seri katil demek namertliktir’ diyecek dirayeti göster. Yaparsan eyvallah, yapmazsan bu suça ortak sayılırsın.

CHP’nin İstanbul vilayet Lideri için siyaset yolu kapanmıştır. Bu kapsamda mutlaklaşan ceza bir yıldan fazla olduğu için tartışmaya mahal kalmamıştır. Kim olursa olsun bunun bedeline katlanmak zorundadır. Herkes haddini bilsin, hukukun hudutlarını zorlamayı aklından bile geçirmesin.

Polise taş atan HDP vekili

Siyaset devletin ve mülkiyetine saldıranların yönetim merkezi olamaz. Kim kabahat işlemişse bunun bedeline katlanmak zorundadır. HDP vekilinin polise taş atması da bir terör sistemidir. Polisimize uzatana eller kırılmalı, uzanan lisanlar koparılmalıdır. Ne devletimiz ne de milletimiz sokak serserilerine teslim edilemeyecektir.

“Üçüncü etaba geçiyoruz”

Kurban Bayramına kadar durmayacağız, daima saha ve gönüllerde olacağız. Adım adım 2023’e ulaşacağız, ilçe ilçe gezip insanlarımızla görüşüp dayanaklarını isteyeceğiz. Eylül başında siyasi çalışmalarımızda üçüncü etaba geçmiş olacağız.

Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği süreci

Finlandiya ve İsveç’in (NATO üyeliği) bekleme odasına alınması bu basamakta en hakikat seçenektir. Finlandiya ve bilhassa İsveç’in Türkiye düşmanlarına nasıl kucak açtığı herkesin bildiği gerçekler ortasındadır.

Finlandiya ile İsveç’in NATO’ya alınması demek Ukrayna Savaşı’nın uzaması, coğrafik olarak genişlemesi demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.