MHP’li Büyükataman’ın gayesinde Kılıçdaroğlu var: Sert sözlerle yüklendi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu maksat aldı. Büyükataman, “CHP’nin ise iktidar hırsıyla denetimden çıktığını, çizgisinden koptuğunu ve gayrı ulusal telaffuzların esiri olduğunu” öne sürdü.

Büyükataman’ın açıklaması şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin masadaki ve alandaki kararlı duruşu, hem ülkemizin güvenliğini sağlamakta hem de bölgedeki mazlumların umudu olmaktadır. Ne hikmetse terör maksatları vuruldukça feryat sesi her seferinde Kılıçdaroğlu ve avenesinden gelmektedir. CHP’yi terör destekçisi ülkelerin borazanı haline getiren Kılıçdaroğlu’nun her sıkıştığında ‘ben de ülkücüyüm’ çıkışıyla düştüğü komik durum içler acısıdır. Bugünkü CHP, siyaset üretemeyen, dedikodu siyasetiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne saldıran ve emperyalist efendilerine yaranmak için hazır olda bekleyen bir haldedir. Kılıçdaroğlu, terörist Selahattin Demirtaş’a, Sorosçu Kavala’ya sahip çıkmakta ve Türk yargısına meydan okumaktadır.

‘Biz Kuvayımilliyeciyiz’ telaffuzuyla gerçek yüzünü saklamaya çalışan Kılıçdaroğlu, aşikâr ki tarihten de habersizdir. Kılıçdaroğlu CHP’si, emperyalist işgalcilere payanda olmuş, terör çetelerinin sığınağı haline gelmiştir. Bu CHP ile Atatürk CHP’si ortasında bir benzerlik olmadığı üzere Kılıçdaroğlu ve Kuvayımilliyeciler ortasında da hiçbir benzerlik yoktur.”

 “ÜLKÜCÜ, MİLLİYETÇİ VE VATANSEVER OLMAZ”

“Darbecilerin umudu, teröristlerin yandaşı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘ülkücülük, milliyetçilik, vatanseverlik’ kavramlarının gerisine saklanması, ikiyüzlülüğünün göstergesidir. Milliyetçi olduğunu söyleyen, fakat hangi milletin milliyetçisi olduğunu bir türlü tabir edemeyen Kılıçdaroğlu şunları aklına yeterlice sokmalıdır, vatan, millet düşmanı teröristlere özgürlük isteyenden milliyetçi olmaz. Emperyalizmin aparatlarından vatansever olmaz. Türk devletinin düşmanlarıyla yol yürüyenden ülkücü olmaz. Ülkücülük, ömrünü Türk milletinin varlığına adayan yiğitlerin davasıdır. İstikbalini yabancı başkentlere bağlayan, varlığını teröristlere, darbecilere adayan Kılıçdaroğlu’ndan her şey olabilir lakin asla ‘ülkücü, milliyetçi ve vatansever’ olmaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.