Mustafa Destici: Temmuzda taban fiyata en az yüzde 20 fark verilmeli

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Büyük Birlik Partisi’nin ilçe kongresine katılan Genel Lider Mustafa Destici, partililer tarafından kongre salonunun önünde karşılandı.

Kongrede konuşan Destici, pandemiyle birlikte dünya çapında yaşanan işsizlik ve ekonomik krizin Türkiye’yi de etkilediğini söyledi. Destici,Pandemiyi atlattığımız üzere bunu da birlikte atlatacağız. Milletçe birlikte atlatacağız. Sen, ben demeden biz diyerek milletçe birlikte atlatacağız ve inşallah hem ülkemizi hem milletimizi daima birlikte düzlüğe çıkaracağız. dedi.

“Kriz ortamında asıl ezayı dar gelirliler çekiyor”

Yaşanan kriz ortamında zenginlerin zenginleşmeye devam ettiğini lakin asıl badireyi dar gelirlilerin çektiğini tabir eden Destici, Esas düşünceyi çekenler, minimum ücretliler, düşük maaşlı emekliler, küçük çiftçimiz, EYT’liler, işsizler ve biz bu kısımlara el uzatacağız. Bu saydığım bölümlerle ilgili yılbaşında yapıldı, önümüzdeki temmuz ayında da önemli iyileştirmeler yapılacak. Yılbaşında enflasyon yüzde 30 açıklandı, taban fiyata yüzde 50 verildi. Bugün enflasyon yüzde 70. Ortadaki bu yüzde 20 fark verilmelidir ve inşallah verilecektir. Düşük maaş alan emeklilerimizle ilgili bir düzenleme yapıldı lakin kâfi mi yetmez. Bir güzelleştirme daha yapılmalı ve bunun üstüne enflasyon farkı da artı olarak verilmelidir. diye konuştu

Dış güçlere karşı uğraşın devam ettiğini vurgulayan Destici, Türkiye’nin Libya, Azerbaycan, Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyi üzere birçok noktada olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“Cumhur İttifakı protokolünde İlayı Kelimetullah yazıyor”

Dünyanın hangi noktasında olması gerekirse Türkiye orada. Niçin orada, zira Türkiye’yi Cumhur İttifakı yönetiyor. Zira Cumhur İttifakı’nın protokolünde ne yazıyor? İlayı Kelimetullah yazıyor. Bunu öteki iktidarın protokolünde göremezsiniz, zira ittifakın içinde bile buna karşı çıkanlar var. Daha değerlisi bunu niçin yazamazlar? Masanın her ne kadar üstünde gözükmese de masanın altında olan resmi olarak ittifak masasında olmasa da fiili olarak masada olan PKK’nın uzantısı HDP var. Buna bile gerek yok. CHP’nin içinde olup da HDP fikrinde olan milletvekilleri var, sözcüler var.

DHA’nın haberine nazaran Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Destici, düzenlenen ilçe kongresinin akabinde kentte esnaf ziyaretinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.