Roma’nın UEFA Avrupa Konferans Ligi şampiyonluğu coşkuyla kutlandı

UEFA’nın bu yıl birinci defa düzenlediği kulüpler bazında Avrupa’nın üç numaralı turnuvasının finalinde, Roma’nın Arnavutluk’un başşehri Tiran’da Hollanda’nın Feyenoord grubunu 1-0 yenerek memnun sona ulaşması, sarı-kırmızılı taraftarları sevince boğdu.

Kadrolarının başarısına uzun müddettir hasret olan Romalılar, Avrupa Konferans Ligi şampiyonluğunu, başşehrin Kolezyum üzere ünlü anıtları, caddeleri ve meydanlarında sabahın birinci saatlerine kadar büyük coşkuyla kutladı.

“MOURINHO SAYESİNDE OLDU”

Sarı-kırmızılı bayraklarını alan Romalıların araç ve motosikletleriyle konvoy yaptığı kentte Romalılar, kent merkezindeki ana arterler olan Kolezyum, Popolo Meydanı, Venezia Meydanı ve Circo Massimo üzere yerlerde toplandı.

Meşaleler ve fişekler yakan taraftarların, marşlarla gruplarına tezahüratta bulunduğu görüldü.

Şampiyonluğu kutlamak için Popolo meydanına gelenlerden olan Roma taraftarı Luca, “Neredeyse tıpkı 2001’deki lig şampiyonluğundaki hisleri yaşıyorum. Lig şampiyonluğunu kutlamak için de buradaydık. Teşekkürler Jose, bize en nihayet bir kupa getirdi bu kadro” dedi.

Marco da bu türlü bir başarıyı çok uzun müddettir beklediklerini, şampiyonluk hasebiyle çok memnun olduğunu belirterek, “Sabah 6.30’a kadar kutlayacağım. Çok memnunum. Bu, Mourinho sayesinde oldu. Umarım bize gelecek yıl hala kazandırmaya devam edecek. Roma ileri” diye konuştu.

“ROMA BUNU HAK EDİYOR”

Taraftarlardan Francesco da “Büyük heyecan duyuyorum zira tıpkı bir şeyin beklenmedik biçimde dışa vurması üzere. Hepsi beklenmedikti. Muazzam bir sevinç var bunu bu meydanda da görebilirsiniz” tabirlerini kullandı.

Aslen Nikaragualı olan lakin 25 yıldır Roma’da yaşayan fanatik Roma taraftarı olan Nikaragualı Eniad de “Çok uzun müddettir bekliyorduk bunu. En sonunda oldu. Mourinho’ya teşekküre ederim. Orta halli bir gruptu aslında lakin güçlü durup finale geldik. Bu hayalin coşkusunu yaşıyoruz. En sonunda o vakit geldi ki Roma bunu hak ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, Roma grubunun sabahın birinci saatlerinde Tiran’dan gelmesinin beklendiği çok sayıda taraftarın kadrosu karşılamak üzere Roma Fiumicino Havaalanına akın ettiği bildirildi.

Roma idaresinin cuma günü ekip ve taraftarları bir ortaya getirecek kentte şampiyonluk kutlaması düzenleyeceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.