Sadık Buyruk Kabaca: “Milli Takım’da oynamak çok gurur verici”

A Ulusal Erkek Basketbol Ulusal Takımı’nın başarılı oyuncusu Sadık Buyruk Kabaca, Ulusal Takım’da oynamanın çok gurur verici bir durum olduğunu söyledi. 21 yaşındaki basketbolcu, Büyük Britanya maçı için ise, “Büyük Britanya basketbolda gelişmekte olan bir ülke. Birinci maçta İstanbul’da yenmiştik. İngiltere’de de kazanıp, döneceğimizi düşünüyorum” dedi.

A Ulusal Erkek Basketbol Grubu, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri birinci cins son maçında yarın Büyük Britanya ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde millerin başarılı oyuncusu Sadık Buyruk Kabaca, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklamalarda bulundu.

“İngiltere’de de kazanıp, döneceğimizi düşünüyorum”

Büyük Britanya maçını pahalandıran Kabaca, “Sezonu bitenler idmanlara çabucak başlamıştı. Ben de dönem bitince katıldım çabucak. Şu ana kadar uygun gidiyor. Hazırız. Büyük Britanya basketbolda gelişmekte olan bir ülke. Birinci maçta İstanbul’da yenmiştik. İngiltere’de de kazanıp, döneceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Milli Takım’a çağrılmanın nasıl bir his olduğu sorusuna 21 yaşındaki basketbolcu, “Çok gurur verici bir durum. Ben 2 kez A Ulusal Ekip formasını giydim. Bu 3 olacak. Kendi adıma çok mutluyum” şeklinde yanıt verdi.

“Galatasaray taraftarına teşekkür”

Bu dönem Galatasaray formasıyla başarılı bir dönem geçirmesi ve taraftarların ona olan ilgisinin hatırlatılması üzerine genç oyuncu, “Taraftarlara öncellikle beni destekledikleri için teşekkür ediyorum. Dönem içinde benim inişli, çıkışlı performanslarım oldu. Daha güzel olabilirdi fakat dönem sonunda aşikâr bir noktaya getirdiğimi düşünüyorum. Önümüzdeki dönem daha istikrarlı bir halde birebir performansı gösterebilirim” sözlerini kullandı.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.