Salih Uçan ve Güven Yalçın’a Süper Lig’den sürpriz talip

Geçtiğimiz sezon Aytemiz Alanyaspor’dan ayrılarak Beşiktaş’a imza atan Salih Uçan, Siyah Beyazlılarda bekleneni veremedi ve devre arasında Medipol Başakşehir’e kiralandı. Beşiktaş’ın Salih Uçan ile devam etmeyeceği iddia ediliyor. Yıldız oyunccuya Süper Lig’den bazı tekliflerin olduğu ifade ediliyor. 

Güven Yalçın konusunda da büyük belirsizlik yaşanıyor. Beşiktaş’la sözleşmesi sona eren Güven Yalçın’ın Siyah Beyazlılardan teklif beklediği öğrenilirken golcü oyuncuya Süper Lig ekipleri şimdiden talip olmaya başladı. 

Beşiktaş’ın kadroda düşünmediği Salih Uçan ve Güven Yalçın’a Süper Lig’den bazı takımların ilgi gösterdiği ifade edilirken gelecek hafta iki futbolcu için de resmi temasların başlayacağı belirtildi.

Sivasspor devrede

elecek sezon yeniden üst sıralara tırmanmak isteyen Sivasspor , kadrosunu güçlendirme konusunda bir hayli iddialı. Şimdiye kadar sağ bek için sadece Murat Paluli’yi kadrosuna katan Kırmızı-Beyazlılar, orta saha için de Badou Ndiaye ile hayli yol kat etmiş, fakat transfer sonuçsuz kalmıştı. Yiğido, şimdi ise Beşiktaş ‘ın iki yıldızını gözüne kestirdi. Geçtiğimiz sezon Başakşehir’de kiralık olarak forma giyen Salih Uçan ile golcü Güven Yalçın, Sivas’ın radarına girdi.

İmkanlar zorlanacak

Sivas, özellikle Salih’i orta alanda çok yönlü bir oyuncu olması sebebiyle kadrosuna katmak istiyor. Sözleşmesi sona eren ve Beşiktaş ile bir türlü anlaşamayan Güven de Yiğido’nun çok istediği isimlerden biri. Gelen son haberlere göre Yiğido, önümüzdeki günlerde ilk temasları sağlayacak. Sivas’ın, iki futbolcu için imkanları zorlayacağı öğrenildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.