Trabzonspor’da acil stoper aranıyor!

Sağ stoper transferini lige yetiştirmeyi hedefleyen Trabzonspor, Avrupa’da da keşfe çıktı. İngiltere piyasasında Axel Tuanzebe ve Vestergaard için görüşmelerini sürdüren Fırtına, Sampdoria’nın 30 yaşındaki oyuncusu Murillo’yla da temasta. Bordo-Mavililer’in Fransa pazarındaki gayesi ise Alexander Djiku. Strasbourg’un yıldız stoperini Abdullah Avcı çok istiyor. Ligue 1 grubu, bir dönem kontratı kalan Ganalı savunmacı için 6 milyon Euro bonservis talep ediyor.

Edgar’ın sakatlığından bu yana sağ stoper mevkisi için arayışta olan Trabzonspor, bir türlü aradığı ismi bulamadı. Teknik yönetici Abdullah Avcı, yaz devrinde 7-8 isimle konuştuklarını fakat sonuç alamadıklarını söylerken, bu bölgeye üst seviye bir oyuncu almaları gerektiğini belirtti. 

Özellikle 16-17 Ağustos tarihlerinde oynanacak Şampiyonlar Ligi Play-Off maçına yeni stoperin hazır bir halde çıkmasını isteyen Avcı, transferin süratlice noktalanıp, idmanlarda yer almasını bekliyor.

Kiralama formülü devrede

Bordo-Mavili idare, Avrupa’da stoper için mesai harcıyor. Manchester United’ın takımda düşünmediği Axel Tuanzebe ve Leicester City’den Jannik Vestergaard’la görüşmelerini sürdüren Trabzonspor’da, kiralama formülü de devrede lakin İngiliz takımlarının beklentilerinin yüksek olması, işi zorlaştırıyor. İtalya’dan ise Jeison Murillo gündemde. Sampdoria’nın 30 yaşındaki Kolombiyalı savunmacısının 1 yıl kontratı kaldı ve tertipli oynayabileceği bir kadroya gitmek istiyor. Geniş listede ismi yer alan Murillo konusunda teşebbüsler devam ediyor.

Djiku’nun artısı fazla

Fransa pazarındaki temel amaç ise Alexander Djiku. Strasbourg’un yıldız stoperi, top tekniği, suratı ve oyunu geriden kurma özelliğiyle öne çıkıyor. Teknik yönetici Abdullah Avcı’nın çok beğendiği Ganalı stoperin kulübüyle 1 yıl kontratı var ve talibi de oldukça fazla. Rennes ve Kaç üzere kadrolarla ismi anılan 27 yaşındaki Djiku için Ligue 1 takımının bonservis beklentisi 6 milyon Euro. Bordo-Mavililer, bu sayısı indirmeye çalışacak. Djiku’nun bir öbür artısı ise stoperin yanı sıra ön libero ve sağ bek mevkilerinde de oynayabilmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.