Ümraniye’de mahalle muhtarı, 7 yılda bin kişiyi iş sahibi yaptı

Günümüzde artık muhtarların yaptığı birçok şeyi devletin dijital platformları aracılığıyla gerçekleştirmek mümkün.

Bu yüzden muhtarların gerekliliği, topluma eskisi kadar fayda sağlamadıkları düşünülerek aldıkları maaş da tartışma konusu olmaya başladı.

Ancak bu tenkitlere istisna olabilecek farkındalıklara imza atan muhtarlar da var.

7 yılda bin şahsa iş buldu

TRT Haber’in aktardığına nazaran; İstanbul Ümraniye’de bir muhtar, kurduğu toplumsal medya ağı ile 7 yılda bin kişinin iş sahibi olmasına yardım etti.

Makamını adeta iş bulma kurumuna dönüştüren Altınşehir Muhtarı Dursun Ali Yıldız, 7 yılda bin bireye, son iki ayda da yaklaşık 45 bireye iş buldu.

Esnafla iş arayanları buluşturuyor

Bahçe düzenlemeden aşçısına, paklık görevlisinden tezgahtarına, reyon görevlisine, marangozdan kasiyere, birçok iş koluna çalışan kazandıran Yıldız, esnafla bağlantıya geçip mahallesinde iş arayanları buluşturuyor.

Muhtarlıkta emekçi ve iş arayanlar listesi bulunuyor

İşçi arayan adreslerin listelerini yapan Yıldız’ın aracılığıyla son 10 günde 5 kişi karton bardak imalatı yapan fabrikada işe başladı. Yönetici, kasap, şarküteri ve bilgi süreç talep ediliyor. Bir alışveriş mağazası da elektrik vazifelisi olarak çalışacak birini istiyor.

Mahalle sakinlerinin takdirini topladı

Yanına gelen herkesin keyifli olması için elinden geleni yapan Muhtar Dursun Ali Yıldız, mahallesinde herkes tarafından takdir görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.