Valerien Ismael: Kaleci Emre çok âlâ iş çıkardı

Spor Toto Muhteşem Lig’in 37. hafta maçında Beşiktaş, deplasmanda 9 kişi kaldığı maçta Göztepe’yi 2-0 mağlup etti. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael açıklamalarda bulundu.

Valerien Ismael, çok güçlü başladıklarını söz ederek, “İlk kırmızı kart oyunu değiştirdi. Sonrasında 2 gol attık. Gerçek vakitte goller bulduk. İkinci kırmızı karttan sonra oyun hayatta kalma oyuna döndü. Rakibi mümkün olduğunca kalemizden uzak tutmaya çalıştık. Sonuna kadar savaştık. Kaleci Emre çok güzel iş çıkardı. Akademimizin de âlâ iş çıkardığını söylemek istiyorum. Gereksinimimiz olduğunda gençlerimizden faydalanabileceğimizi bugün bir defa daha gördük” formunda konuştu.

“Maçın öncesinde futbolcu arkadaşlarımıza şimdi daha tatile çıkmadığımızı söyledim”
Valerien Ismael, maçta gördükleri iki kırmızı kartın sorulması üzerine şöyle konuştu:
“Bu birazcık mantaliteyle alakalı. Biz Beşiktaş’ız. Maçın öncesinde futbolcu arkadaşlarımıza şimdi daha tatile çıkmadığımızı ve kulüp için oynamamız gerektiğini söyledim. Kulübün bu noktada düzgün temsil etmemiz gerektiğinden bahsettim. Seneye de bunu tıpkı halinde devam ettirmemiz gerekiyor. Bugün 2 kırmızı karttan sonra bu saydıklarımı yapmak çok kolay olmadı lakin günü sonunda görmek istediğimiz birazcık da bu hususlardı.”

“Rosier birinci sarı kartı görmeyebilirdi”

Rosier’in ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışında kalması hakkında da konuşan Valerien Ismael, “Bu maç dönemin özeti üzere bir maçtı. Sakatlıkların olduğu bir dönemdi. İkinci bahis ise disiplin. Çok erken bir kırmızı kart gördük. Kart tartışılabilir, ikinci kartta bir kusur olduğunu düşünüyorum. Futbolcumuz en azından birinci sarı kartı görmeyebilirdi. Üçüncü husus ise kadronun her an gidişatı değiştirebilecek düzeyde olduğu konusu. Bunları futbolcu arkadaşlarımızla kendi ortamızda konuştuk. Seneye daha güçlü daha disiplinli, kaliteli ve hakikat mantaliteye sahip gayelerine ulaşan bir Beşiktaş izleyeceksiniz” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.