WhatsApp’a ‘Rahatsız Etme’ seçeneği yakında gelecek

WhatsApp kendini geliştirmeye devam ediyor. Facebook ve Instagram üzere toplumsal ağ sitelerini bünyesinde bulunduran Meta şirketinin sahip olduğu WhatsApp, yeni bir güncellemeyle yakında kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Bilindiği üzere WhatsApp’ta manzaralı ve sesli aramalar tam olarak sessize alınamıyordu. Bir kişi ile sohbet sessize alındığında o kişinin imajlı ve sesli aramalarını da sessize almak mümkündü. Fakat bu sefer de kişi ile yazışmaların bildirimi gelmiyordu. 

WhatsApp bu sorunun tahlili için yakında ‘Rahatsız Etme’ özelliğinin olduğu yeni bir WhatsApp sürümü yayınlayacak. Bu sayede kullanıcılar sesli ve manzaralı aramaları sessize alabilecek. Bu özellik telefonun kendi içerisinde yer alan rahatsız etme modu ile de bütünleşecek. Sessize alınan çağrılar kullanıcılara sessize alındı bilgisi ile gösterilecek. 

WhatsApp’a gelecek yeni özellik sırf bununla da hudutlu değil. Yakında Yanıtsız Davetler başlığı altında yeni bir kısım açılacak. Böylelikle kullanıcılar karşılıksız davetleri basitçe listeleyebilecek. Bu özellikleri aşağıdaki görselden de görebilirsiniz.

Tüm bu yenilikler, testler tamamlandıktan sonra kademeli olarak kullanıcılara sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.