Yerli taşınabilir WiFi ile kesintisiz irtibat

Askeri misyonlarda ve sivil alandaki kritik altyapılarda gereksinim duyulan kesintisiz bağlantısı sağlamak gayesiyle taşınabilir WiFi tahlili geliştirildi. Uçtan uca endüstriyel kablosuz haberleşme tahlilleri sunan Radio Teknoloji; güvenlik kuvvetleri, kamu kurumları, güç, liman, ulaşım işletmeleri başta olmak üzere birçok bölümde sorumluluk üstleniyor. Alanda tespit ettiği gereksinimlerden yola çıkan şirket, Radio RT-5000-01 ismiyle taşınabilir WiFi geliştirdi.

PERSONEL RİSKİ OLMADAN TAKİP

Mobil WiFi, 50 kilometre yarıçapında bir alan içinde GSM baz istasyonlarının erişemediği, sınırların zayıf ya da hiç çekmediği alanlarda en âlâ sinyal ve en yüksek kapasitede ilişki sağlıyor. Emniyetli ve geniş bir kapsama alanı için özel GSM ve WiFi antenlere sahip olan aygıt, kablosuz irtibat noktası oluşturarak tıpkı anda onlarca kullanıcıya internet erişimi sunuyor. Böylelikle askeri ve sivil operasyon üniteleri ortasında haberleşme sağlanırken, alandaki güvenlik kameralarının işçi riski olmaksızın izlenmesi mümkün oluyor.

SAHANIN ÖZELLİKLERİNE NAZARAN GELİŞTİRİLDİ

Radio Teknoloji Genel Müdürü Abdurrahman Pehlivanoğlu, güvenlik güçleri ve belediyeler için kablosuz irtibat tahlilleri sunduklarını söyledi. Endüstriyel dış ortam kablosuz haberleşmeyle üniteler ortası ilişki yaptıklarını anlatan Pehlivanoğlu, belediyelerin ya da emniyetin kent güvenlik idare sistemlerindeki kamera direklerinin imaj transferini fiyatlı bir kablo çizgisi yerine sundukları fiyatsız, kablosuz genişbant altyapısıyla sağladıklarını tabir etti. Operasyonel bölgelerde bulundukları için saha ihtiyaçlarını ve eksiklerini dikkate alarak bir eser geliştirdiklerini lisana getiren Pehlivanoğlu, WiFi teknolojisi alanındaki bu yeni sistem hakkında şöyle konuştu:

KOLAY HEYETİM İMKANI

“Geliştirdiğimiz GSM modem ile sinyalin çok zayıf olduğu bir yerde akü ya da araçtan sağlanan güçle 3G ya da 4G yayın alıp, çıkabiliyorsunuz. 1,5 yıllık çalışmanın akabinde yakın vakitte kullanıma sunuldu. Savunma endüstrisi şirketleri, doğal afetlerle çaba eden kurumlar, belediyeler tarafından çok farklı alanlarda kullanılıyor. Hudut noktalarında, hatta hudut ötesinde vazife yapıyor. Operasyonel kullanım da dikkate alınarak kolay konseyime sahip, tak çalıştır bir tahlil. Anten, kablo ve modemden oluşuyor. Modeme sim kart takıp, aygıtı elektriğe bağlıyorsunuz. Bu halde dağ, bayır, vadi her neresi olursa olsun internet sayesinde dünya ile haberleşebiliyorsunuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.