Yunanistan’da tatile çıkacaklara 150 Euro verilecek

Yunanistan hükümeti, turizmde hareketliliği artırmak için kurduğu Herkes İçin Turizm Platformu’na müracaat eden ve tatile çıkmak isteyenlere 150’şer Euro dağıtılacağını açıkladı.

Sözcü’den Yaşar Anter’in haberine nazaran, kampanyadan yararlanmak isteyenler ortasında yüzde 67’den fazla engelli olan bireyler için 200 Euro’luk dayanak sağlanacağı belirtildi.

Kampanyadan, ferdi geliri yıllık 16 bin Euro yahut aile olarak geliri yıllık 18 bin Euro’ya kadar olanlar yararlanabilecek.

2025’E KADAR SÜRECEK

Yunanistan Turizm Bakanlığı’nın bugün başlattığı ve yaklaşık 200 bin kişinin turistik konaklama masraflarının sübvansiyonunu ilgilendiren aktifliğin hedefinin iç turizmde hareketliliğin arttırılmasını sağlamak olarak açıklandı.

Kampanyanın birinci etabının 2023 Haziran’a kadar süreceğini belirten Başbakan Kyriakos Mitsotakis, Herkes İçin Turizm Platformu bütçesinin bu yıl içini 31 Milyon Euro olarak açıklayarak “Dünya büyük bir ekonomik kriz içerisinden geçerken halkı tatil imkanını artırmak emeliyle kurulan platform ile tatil takviyesini 2025 yılına kadar devam ettireceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.