Yurttan ayrılan Elif, sırra kadem bastı

Geçtiğimiz Pazar günü kaldığı yurttan ayrılan ve 4 gündür haber alınamayan Elif Asma’nın ailesi kızlarının bulunması için gelecek haberleri bekliyor.

Daha evvel nişanlısı ile olan sorunlarından ötürü müdafaa kararı ile yurda yerleştirilen 16 yaşındaki Elif Asma, ailesinin argümanına nazaran yurtta kaldığı iki arkadaşı ile geçtiğimiz Pazar günü balkondan atlayarak kaçtı.

4 gündür kendisinden haber alınamayan genç kızın ailesi, kızlarının hayatından kaygı ettiklerini söyleyerek, yetkililerden bulunması için yardım istedi.

Kardeşinin nerede olduğuna dair bilgileri olmadığını ve 4 gündür perişan olduklarını söyleyen abla Ayşegül Yıldırım, şu sözleri kullandı:

*Kız kardeşim ve nişanlısı mahkemelik olmuşlardı. Mahkemede de müdafaa kararı çıkarttırıldı ve kendisini bu karardan ötürü yurda almışlardı.

*Geçtiğimiz Pazar günü saat 18.00’da yanında 2 kızla birlikte balkondan atlayarak kaçmışlar ve kendisinden 4 gündür haber alamıyoruz.

*Kız kardeşim 16 yaşında ve yanında ne parası var, ne telefonu var ne de ayağında ayakkabısı var.

*Hiçbir şeyi yoktu üzerinde. Yurtta bunları yanlarında bulundurmaları yasaktı. Bu formda hiçbir şeyi olmadan kaçmış.

*Yurttan haber geldikten sonra çabucak karakolu aradık. Biz kendimiz terminallere gittik baktık. Yurt etrafındaki yolları aradık lakin hiçbir halde haber alamadık.

*Sosyal medyada fotoğrafını yayınlayıp yardım istedik ve oradan bize ulaşanlardan İzmir’e gittiğine dair bilgi aldık. Bugün de Belsin Mahallesi tarafında olduğuna dair bilgiler aldık. 4 gündür perişanız.

*Nerede, ne yapıyor, ne yiyor, ne içiyor, nerede kalıyor diye düşünüyoruz. Akşamları soğuk oluyor, ne yapıyor bilmiyoruz. Hiç bu türlü şeyler yapmazdı. O denli bir kız değildi kendisi. Birinci sefer başımıza bu türlü bir şey geliyor.

*Yanında bir kız arkadaşı var, o da unsur bağımlısıymış. Biz de onunla birlikte olduğunu düşünüyoruz.

*Kardeşimin de unsur bağımlısı olup başına bir şey gelmesinden korkuyorum. Sesimizi duyuyorsa bir an evvel gelsin.

*Kolluk kuvvetlerimizden ve vatandaşlarımızdan ricamız da gören bilen olursa haber verilmesi ve kardeşimin sağ salim konutuna dönmesi. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.