MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu, Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulundu

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) Başkanı Ahmet İbanoğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç tarafından kişisel olarak hedef alındığı ve ağır hakaretlere maruz kaldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

İbanoğlu, 5 Kasım 2023’teki Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında Koç’un kendisi hakkında, “Karakteri zayıf, omurgasız. Mevkii için her şeyi yapabilecek biri. Bu bir gerçek, yorum değil, bu bilgi. O da Ege Bölgesinden, Denizlili. Kim bunun başı kardeşim. Tolga Özkalfa ortaya çıkıyor. Bu arkadaş mevkii, makam seviyor. Onun için verilen her görevi yerine getirir” şeklindeki ifadelerine dayanarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu.

Ahmet İbanoğlu’nun avukatı Yusuf Garip, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Garip, müvekkilinin 15.07.2023 tarihinden bu yana MHK Başkanı olarak görev yaptığını ve 46 yıldan fazla kamu hizmetinde bulunduğunu belirtti.

Ayrıca, İbanoğlu’nun 42 yıllık futbol hakemliği tecrübesine dikkat çekti ve görev süresince herhangi bir kişi, grup ya da kuruma önyargılı davranmadığını, meslek yükümlülüklerini özenle yerine getirdiğini vurguladı. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak görevine tarafsız, adil, şeffaf ve dikkatli bir şekilde devam ettiğini belirtti.

“İNSANİ DEĞERLERİ HİÇE SAYMIŞTIR”

Yusuf Garip, Ali Koç’un açıklamalarının açıkça hakaret içerdiğini söyledi.

Garip, “Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında medya önünde, canlı yayında müvekkilimiz Ahmet İbanoğlu’nun hem şahsını hem de yürütmekte olduğu Merkez Hakem Kurulu Başkanlığını hedef alarak, ağır hakaretler içeren sözlerde bulunmuştur. Sözleri ile müvekkilimizin kamuoyu önünde onur, şeref, saygınlığına, kişisel itibarına zarar verecek, küçük düşürücü hakaret içeren sözler söylemiştir. Alenen hakaretlerde bulunmuştur. Hal böyle iken Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olmasının, bu ülke kanunları önünde kendisine bir imtiyaz, ayrıcalık, üstünlük sağlamayacağı aşikardır. Kişi, kamuoyu önünde, televizyon ekranlarında, müvekkilimize hakaret ederken bir yandan da beden diline bakıldığında adeta herkese parmak göstermek ve parmak sallamak şeklindeki tavrı ile bu ülkenin üstünlüklü, ayrıcalıklı, imtiyazlı bir ferdi imiş edası ile bu ülke kanunlarını ve insan haklarını, insani değerleri hiçe saymıştır.” ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ’UN GEÇMİŞTEKİ İBANOĞLU ÖVGÜSÜ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un geçmişte Ahmet İbanoğlu hakkında olumlu yorumlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Avukat Yusuf Garip, Ali Koç’un daha önce İbanoğlu’na yönelik olumlu açıklamalar yaptığını belirterek, “Keza Ali Koç’un 11 Mart 2022 tarihinde müvekkilimiz Ahmet İbanoğlu’nun henüz Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü iken bir Fenerbahçe maçında gözlemci olarak görevlendirilip sonrasında gözlemci listesinden çıkarılması hususunda açıklamasına dikkat çekmek istiyorum. Ali Koç, müvekkilimden ‘Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü olan sayın Ahmet İbanoğlu, Hakem camiası tarafından güvenilirliği ile bilinen bu kişi….’ diye tabir etmiştir. Hakem camiası içerisinde güvenilirliği ile bilindiğini kendisi de vurgulamakta iken işbu şikayete konu olayda kamuoyu önünde müvekkilimize alenen hakaret etmesi Ali Koç’un içerisinde bulunduğu çelişkili durumu, sayın Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” ifadeleriyle, Koç’un geçmişte İbanoğlu için olumlu ifadeler kullanmasına rağmen, sonrasında ağır eleştirilerde bulunmasının çelişkisine dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx