Tugay Kerimoğlu: Bir teknik adam 4 günde ancak bu kadar etki edebilir

Hırvatistan’ı yenerek EURO 2024’e katılma yolunda çok önemli bir engeli aştık. Tugay Kerimoğlu, TRT Spor’da önemli galibiyeti yorumladı.

İşte Kerimoğlu’nun yorumları: “4 gün önce toplanan takımın halini gördük bugün. Dokunuşlarla birlikte Montella’nın yapılanmasıyla bu kadar kısa sürede bir şeylerin doğru yapılmasıyla zor olan işi kolaya çeviren teknik ekibi izledik. Potansiyelimiz vardı ama oyunu rakibe kabul ettiremiyorduk. Takım savunmasını yaptığında çok fazla boşluk vermeden yardımlaşarak kapatan takımımızı izledik. Girdiğimiz pozisyonları değerlendirsek çok farklı bir skor da görebilirdik.

‘OYUNCU DEĞİŞİKLİKLERİ YERİNDEYDİ’

İlk yarıdaki sakinlik ikinci yarıya da yansısaydı farklı olurdu. Oyuncu değişiklikleri de son derece yerindeydi yüzde yüz doğruydu. Saha kenarında panik yapmayan bir teknik ekip vardı. İyi olana iyi, kötü olana kötü diyerek eleştirilerimizi olumlu olarak yansıtmaya çalıştık. Herkesin alnından öpüyorum.

‘BİR TEKNİK ADAM DOKUNUŞU ANCAK BÖYLE OLABİLİRDİ’

Gol atıldıktan sonra bütün takımın kenara koştuğunu gördük. Bir teknik adam 4 günde ancak bu kadar etki edebilirdi bir takıma. Olması gereken de buydu. Oyuncuya dokunmak demek iletişim kurması değil, bir teknik adamın takıma dokunuşu ancak böyle olabilirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx